Výdej na lékařský předpis

V naší lékárně provádíme výdej léčivých přípravků na klasické recepty, včetně receptů elektronických, veterinárních i receptů s modrým pruhem, a zdravotnických prostředků na poukazy.

Většinu léčivých přípravků vázaných na lékařský předpis se snažíme mít přímo skladem k okamžitému vydání pacientovi. Nemáme-li léčivý přípravek na skladě, jsme schopni jej ve většině případů zajistit do 24 hodin.

Nastane-li výpadek ve výrobě léčivého přípravku, tzn. že přípravek nemáme na skladě, ale ani jej nelze objednat od žádného z dodavatelů, podáme pacientovi co nejpřesnější informace o termínu obnovy dodávek předepsaného léku. Potřebuje-li pacient svůj lék ihned, můžeme mu s jeho souhlasem nabídnout tzv. generikum (lék se stejnou účinnou látkou, ve stejné síle stejné lékové formě a stejné velikosti balení), popřípadě můžeme zkontaktovat předepisujícího lékaře a telefonicky se s ním domluvit na léku o jiném složení, ale se stejnými účinky, čímž pacientovi ušetříme běhání od lékárny k lékárně.

Generikum můžeme nabídnout také v případě, je-li pacient nespokojen s výší doplatku předepsaného léku. Ve většině případů lze totiž vydat stejný lék od jiného výrobce s doplatkem nižším nebo dokonce nulovým.

Samozřejmostí je kontrola předepsaného léku a jeho dávkování vzhledem ke zdravotnímu stavu pacienta a vzhledem k jiným lékům, které užívá.

Odběr aktualit na e-mail

Přijímáme tyto platební karty a poukazy

MasterCardMaestroVisaVisa ElectronAmerican ExpressDiners Club InternationalFlexi PassVital PassDárkový PassUnišekUnišek+CadhocTicket ServiceTicket MultiTicket Medica